To-mands – Stilling og rangliste

Opdateret 14-04-2018 – SLUT

Se ALLE kampresultater inkl. finale i dette link (PDF)

Finale resultater 13-04-2018:

Resultater fra finalestævnet den 13. april 2018. Tryk for at se billedet i en større udgave.

PULJERESULTATER

Individuel rangliste – alle kampe: 

Snitbarometeret viser hvordan dit snit ligger i forhold til dit tilmeldte snit i to-mands turneringen. Over 1,00 betyder at du er BEDRE end dit tilmeldte snit. Under 1,00 – ja, så må du i gang med træningen  😉

SpillerSamlet scoreSamlet indg.Højeste serie SnitSnit barometer
Annette Rasmussen946404242.340.94
Bent Olsen272253610.881.35
Bjarne Hansen40804057410.070.88
Bjarne L. Pedersen2330386506.040.89
Camilla Buhl Andersen3134383628.181.13
Dan Samsøe2930433426.771.24
Elvig Kristensen2530352527.191.12
Elwin Sejrup1382370283.740.92
Erik Jensen3062371608.251.08
Erik Pedersen2836403487.041.17
Erling Petersen41363788410.940.90
Finn Hansen3266373648.760.94
Gert Andersen998400442.500.83
Hans Kurt Frederiksen2074322626.441.01
Henning Rasmussen841239214621.460.96
Jens Erik Lindsel43963409612.931.00
Jens Larsen1672440443.801.13
Jens Olsen3198365748.761.08
Jesper Pedersen2164379425.711.15
John Albrechtsen1026035928828.581.04
John S. Nielsen3332380608.770.82
Jørgen Nielsen38043337811.421.23
Michael Hansen503234514014.591.08
Michael Mulvad17781616611.041.02
Mogens Jakobsen42744561109.371.02
Niels Mulvad618246522.510.99
Nils Kristensen1772333445.320.90
Per K. Gade1620433383.741.22
Poul Rothberg2570448545.741.11
Tommy Oure2876339568.480.97
Torben Sindahl1810410444.411.19
Bo Christiansen975145466.72-

Holdsammensætning og distance  2017-18:

Distance i to-mands udregnes på baggrund af opnået snit forrige sæson. Min. distance er 80. Distancen udregnes således: ([Snit * 30] + 30)/2 – rundet op til nærmest delelig med 2.

Skriv et svar